27. jūlijs. 2017, 0:00

Lielo leļļu un talismanu svētki ir aizraujošs pasākums bērniem un vecākiem, kurā reizi gadā kopā pulcējas labākās un jautrākās Latvijā mītošās lielās lelles un talismani. Pasākumā ik gadu aicinātas piedalīties ir visas lelles un talismani, neatkarīgi no tā, kādu uzņēmumu, iestādi vai preču zīmi tās pārstāv, jo svētku noskaņojumā nav vietas zīmolu cīņām. Lielo leļļu un talismanu svētki ir pasākums, kas labi iekļaujas pilsētvidē un piesaista visu vecumu, tautību un sociālo grupu pilsētas iedzīvotājus un viesus. Lielajām lellēm un talismaniem savukārt šie svētki ir lieliska iespēja vienkopus parādīties plašākai publikai un radīt jautra karnevāla noskaņu.

2010. GADS

Pirmie Lielo leļļu un talismanu svētki norisinājās “Rīgas svētki 2010” laikā 2010. gada 21. augustā. Pasākumā piedalījās 50 lielās lelles un talismani no visas Latvijas. Pasākumā norisinājās arī pirmais lielo leļļu un talismanu gājiens, kura dalībnieki no Bastejkalna devās uz 11.novembra krastmalu. Gājienam noslēdzoties, apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par atraktīvāko un mīļāko lelli vai talismanu. Skatītāju balsojumā  uzvarēja “Rīgas piena kombināta” talismans Lāsēns, otro vietu ieguva biezpiena sieriņu “Kārums” vārniņas, savukārt trešajā vietā ierindojās pelīte Džesika un kaķēns Toms.

2011. GADS

Otrie Lielo leļļu un talismanu svētki notika Vērmanes dārzā 2011. gada 28. augustā. Pasākumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – kopumā 53 lielās lelles un talismani. Lielo leļļu un talismanu līdzjutēji bija pulcējušies gan Vērmanes dārzā, gan pievienojās gājienam Rīgas ielās. Skatītāju balsojumā par mīļāko un atraktīvāko pasākuma dalībnieku godpilno pirmo vietu ieguva Māsiņas Milzītes no BJRC “Rīgas skolēnu pils” teātra, otrā vietā ierindojās policisti Bebrs Bruno un Runcis Rūdis, bet trešo vietu ieguva hokeja komandas Rīgas Dinamo talismans Dinamīts.

2012. GADS

2012. gada 26. augustā Rīgā, Vērmanes dārzā, norisinājās jau trešie Lielo leļļu un talismanu svētki, vienuviet pulcējot teju 50 Latvijā mītošās lielās lelles un talismanus. Krāšņo parādi vērot bija sanākuši vairāki simti bērnu un viņu vecāku. Skatītāju balsojumā uzvarētāja laurus plūca un vislielākās skatītāju simpātijas ieguva atpūtas centra “Lido” Kaķis Melnis un Kaķis Pelēcis, otro vietu ieguva Valsts policijas talismani Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, bet trešo vietu izcīnīja saldējuma “Pols” talismans Lācis Pols.

2013. GADS

Ceturtie Lielo leļļu un talismanu svēkti norisinājās 2013. gada 25. augustā.  Neizpaliekama Lielo leļļu un tlaismanu svētku sastāvdaļa bija svētku gājiens pa Rīgas ielām – gājienā kopā ar lellēm un talismaniem devās līdz šim kuplākais atbalstītāju pulks. Visas dienas garumā Vērmanes dārzā norisinājās skatītāju balsojums, lai noskaidrotu titula “Latvijas gada talismans 2013” ieguvēju. Balsojumā trešo vietu ieguva lieliskie Ullu un Belle no dzīvnieku patversmes “Ulubele”, otro vietu izcīnīja atraktīvie talismani no LIDO atpūtas centra pasaku nama – Zaķis, Lapsa un Bite, bet godpilno pirmo vietu un titulu “Latvijas gada talismans 2013” ieguva Runcis Rūdis un Bebrs Bruno no Valsts policijas.

2014. GADS

Atzīmējot Lielo leļļu un talismanu svētku 5.norises gadadienu, pasākums, tāpat kā pirmajā reizē, norisinājās Rīgas svētku laikā. Šoreiz pasākums norisinājās trīs dažādās norises vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē un 11.novembra krastmalā. Lielās lelles un talismani apmeklētājus iesaistīja dažādos konkursos un radošās līdzdalības aktivitātēs. Lielo leļļu un talismanu svētkos 2014. gadā tika saņemt pasākuma piecu gadu pastāvēšanas vēsturē lielākais balsu skaits – kopumā par saviem mīļākajiem talismaniem nobalsoja vairāk nekā 4500 pasākuma apmeklētāju. Par titula “Latvijas gada talismans 2014” ieguvēju kļuva džudo kluba Kyodo talismans – pelēcis Džudiņš.

2015. GADS

“Rīgas svētku 2015” laikā, 16. augustā, pasākumu operators “UNTITLED pasākums” ar Rīgas domes atbalstu, jau sesto reizi rīkoja Lielo leļļu un talismanu svētkus, kuru centrālais notikums bija svētku gājiens no Esplanādes uz 11. Novembra krastmalu.  Lielo leļļu un talismanu svētku gājiens ir vienīgais gājiens pilsētvidē „Rīgas svētku” programmā, kuru ik gadu gaida rīdzinieki un tās viesi.
Pasākuma laikā Lielo leļļu un talismanu svētku apmeklētāji, izmantojot Balsojuma uzlīmes, varēja balsot par sev tīkamāko talismanu un lielo lelli – kopumā par visām lellēm un talismaniem tika saņemtas vairāk nekā 4000 balsis. Spraigā balsojumā par Latvijas gada talismanu tika atzīts Tallink Latvija talismans – Lotte, kas kopā ar svētku apmeklētājiem visas dienas garumā rotaļājās, spēlēja spēles un priecēja bērnus ar dažādām dāvanām.

2016. GADS

14. augustā, “Rīgas svētku 2016” laikā Rīgā notika Lielo leļļu un talismanu svētki, kuru centrālais notikums gluži kā iepriekšējos gados bija Lielo leļļu un talismanu svētku gājiens no Esplanādes uz 11. novembra krastmalu. Spraigā balsojumā par Latvijas gada talismanu 2016 jau otro gadu pēc kārtas tika atzīts Tallink Latvija talismans – Lotte. Lotte balvā saņēma “Latvijas Gada talismans 2016” uzvarētāja plāksni.

IMG_2027

Nav komentāru »