23. augusts. 2017, 10:25

Šodien, Rīgas pilsētas svētku svētdienā, notika jau astotie Lielo leļļu un talismanu svētki, kuru centrālais notikums bija leļļu un talismanu gājiens no Esplanādes uz 11. novembra krastmalu, kur tika noskaidrots labākais 2017. gada talismans.

Kompetenta žūrija lēma, ka titulu “Gada talismans 2017” šajā gadā ir nopelnījuši lauvēni Rī un Ga, kas pārstāv Latvijas Virslīgas futbola klubu “Rīga FC”. Lauvēni, kuri piedalās katrā futbola kluba spēlē, uz Talismanu gājienu bija pulcējuši prāvu atbalstītāju un fanu pulku.

IMG_8098

IMG_8120

 

 

 

 

Šogad Talismanu svētkos piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 34 lielās lelles un talismani, kas pārstāvēja 20 iestādes un uzņēmumus.

IMG_7951

IMG_8010

IMG_8078

 

 

 

 

Lielo leļļu un talismanu svētkos piedalījās Vendiji, Jautrie monstriņi, gaiļi no putnu fabrikas “Ķekava”, bruņurupucis Turtle wax, pārtikas grozs Elvītis, Rīgas pašvaldības policijas suns Rotto, Jelgavas pilsētas Alnītis, Tomāts, Valsts policijas runcis Rūdis un bebrs Bruno, suņu meitene Lotte no Izgudrotāju ciema, viedveikala lācis, tīģerēni, suns un kaķis Ullu un Belle, Baltiņš un Monika, cūciņas, mājiņa, lauvas, proteīns un saldējums, kā arī Rīgas svētku gailis ar draudzeni Vistiņu.

Lielo leļļu un talismanu svētki ir Latvijā vienīgais pasākums, kurā vienuviet iespējams sastapt visas labākās Latvijas lielās lelles un jautrākos talismanus. Daudziem apmeklētājiem tikšanās ar tēliem Lielo leļļu un talismanu svētkos ir viens no gaidītākajiem vasaras notikumiem.

Pagājušajā gadā skatītāji par labāko lelli atzina “Tallink Latvija” talismanu – Lotti no Izgudrotāju ciema. Viņa vislabāk svētku apmeklētājiem patika arī 2015. gada apmeklētājiem. 2014. gada skatītāju simpātija bija pelēcis Džudiņš, kas pārstāv džudo skolu, 2013. gadā pirmo vietu un titulu “Latvijas gada talismans 2013″ ieguva runcis Rūdis un bebrs Bruno no Valsts policijas, 2012. gadā uzvaras laurus plūca atpūtas centra “Lido” talismani Kaķis Melnis un Kaķis Pelēcis, bet 2011. gadā to izcīnīja Rīgas skolēnu pils teātra “Zīļuks” māsiņas Milzītes, 2010. gadā skatītāju balsojumā 1.vietu ieguva uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” talismans Lāsēns.

Fotogrāfijas no 2017.gada Lielo leļļu un talismanu svētkiem pieejamas šajā albumā.

Papildu informācija:
Zaiga Barvida
UNTITLED projektu vadītāja
67333784; 29499214
zaiga@untitled.lv