17. augusts. 2017, 10:20

Jau astoto gadu Rīgas pilsētas svētku laikā notiks Lielo leļļu un talismanu svētki, kuru centrālais notikums būs leļļu un talismanu gājiens no Esplanādes uz 11. novembra krastmalu. Šogad gājienā dosies rekordliels dalībnieku skaits – 34 lielās lelles un talismani, kas pārstāv 20 iestādes un uzņēmumus.

Lielo leļļu un talismanu svētki sāksies svētdien, 20. augustā, plkst. 12. 00 Esplanādē, kur notiks iepazīšanās ar visiem svētku dalībniekiem. Tradicionālais dalībnieku gājiens sāksies plkst. 13.15, kad talismani, lielās lelles un apmeklētāji cauri Vecrīgai dosies uz 11. novembra krastmalu, kur žūrija noteiks, kurš iegūs titulu “Latvijas gada talismans 2017”.

Šogad Lielo leļļu un talismanu svētkos piedalīsies Vendiji, Jautrie monstriņi, gaiļi no putnu fabrikas “Ķekava”, bruņurupucis Turtle wax, Elvītis, Rīgas pašvaldības policijas suns Rotto, Jelgavas pilsētas Alnītis, Tomāts, Valsts policijas runcis Rūdis un bebrs Bruno, suņu meitene Lotte no Izgudrotāju ciema, lācis, tīģerēni, suņi Ullu un Belle, Baltiņš un Monika, cūciņas, mājiņa, lauvas, proteīns un saldējums, kā arī Rīgas svētku gailis ar draudzeni Vistiņu.

Lielo leļļu un talismanu svētki ir Latvijā vienīgais pasākums, kurā vienuviet iespējams sastapt visas labākās Latvijas lielās lelles un jautrākos talismanus. Daudziem apmeklētājiem tikšanās ar tēliem Lielo leļļu un talismanu svētkos ir viens no gaidītākajiem vasaras notikumiem.

Pagājušajā gadā skatītāji par labāko lelli atzina “Tallink Latvija” talismanu – Lotti no Izgudrotāju ciema. Viņa vislabāk svētku apmeklētājiem patika arī 2015. gada apmeklētājiem. 2014. gada skatītāju simpātija bija pelēcis Džudiņš, kas pārstāv džudo skolu, 2013. gadā pirmo vietu un titulu “Latvijas gada talismans 2013″ ieguva runcis Rūdis un bebrs Bruno no Valsts policijas, 2012. gadā uzvaras laurus plūca atpūtas centra “Lido” talismani Kaķis Melnis un Kaķis Pelēcis, bet 2011. gadā to izcīnīja Rīgas skolēnu pils teātra “Zīļuks” māsiņas Milzītes, 2010. gadā skatītāju balsojumā 1.vietu ieguva uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” talismans Lāsēns.

 

 

Papildu informācija:
Zaiga Barvida
UNTITLED projektu vadītāja
67333784; 29499214
zaiga@untitled.lv